Praca jako recepcjonistka to często pierwszy krok w karierze hotelarskiej. Decydują się na nią studenci wyższych szkół gastronomiczno-hotelarskich, ale nie tylko. W wielu bardziej prestiżowych sieciach hotelarskich wcale nie tak łatwo ją dostać. Wymagania są bowiem wysokie. Warto jednak powalczyć o takie stanowisko, szczególnie jeśli myślimy w przyszłości o pracy jako menadżer hotelu. Może być to bowiem wstęp do dłuższej przygody z hotelem.

Aby recepcjonistka otrzymała wymarzone stanowisko, powinna w pierwszej kolejności wykazać się wysoką kulturą osobistą. Wielu rekruterów zwraca dużą uwagę na to, w jaki sposób prezentują się kandydatki. Chodzi szczególnie o sympatyczny wizerunek, który nie będzie wywoływał nieprzyjemnych emocji w gościach. Niektóre firmy mogą nastawiać się negatywnie do kandydatów z tatuażami lub innymi bardzo widocznymi ozdobami ciała.

Równie ważne są jednak kompetencje merytoryczne, jakimi powinna się wyróżniać kandydatka do pracy jako recepcjonistka. Często najbardziej doceniane są osoby, które potrafią płynnie mówić w obcych językach. Angielski to absolutna podstawa, dlatego, jeśli decydujemy się na szkołę hotelarską najlepiej również rozważyć naukę innych języków. Każdy kolejny będzie dodatkowym atutem w staraniach o pracę jako recepcjonistka. Na początek warto wybrać się jednak nie do sieci hotelowych, ale do mniej popularnych hoteli, aby zdobyć doświadczenie.

Napisz komentarz