Recepcjonistka w codziennej pracy ma na głowie wiele spraw. Bez względu na miejsce pracy, w którym pracuje, jej obowiązki są bardzo do siebie podobne. Nie są to jednak rzeczy, które wymagają bardzo dużego doświadczenia. Zwykle pracodawcy nie wymagają więc wcześniejszego doświadczenia na takim stanowisku. Potrafi być jednak ono dużym atutem.

Na jakie zadania trzeba się przygotować, jeśli chce się pracować na takim stanowisku?

Recepcjonistka powinna doskonale odnajdować się w zarządzaniu dokumentacją. Do jej zadań należy bowiem organizowanie korespondencji, zarówno tej papierowej, jak i elektronicznej. Odpowiada na zapytania gości lub innych osób zainteresowanych skorzystaniem z hotelu, sal konferencyjnych czy innych usług w miejscu, w którym pracuje. To również ona odpowiada za to, żeby wszelka dokumentacja trafiała do odpowiednich osób.

Recepcjonistka zajmuje się także przyjmowaniem gości, którzy pojawiają się w budynku. Musi więc być to osoba komunikatywna i chętna do pomocy oraz rozmów z innymi. Na tym stanowisku trzeba również odbierać wiele telefonów. Nie sprawdzi się więc na nim z pewnością osoba introwertyczna. Musi być to ktoś, kto doskonale umie odnaleźć się w zmieniającym się stale środowisku. Nic jednak nie przygotowuje do tej pracy tak dobrze, jak nabywanie umiejętności wraz ze zdobywanym doświadczeniem.

Napisz komentarz