Recepcjonistka hotelu stoi w pracy przed wieloma wyzwaniami, którym na początek trudno sprostać. W pierwszych dniach pracy wiele recepcjonistów czuje się zagubionych. Goście pytają ich o bardzo wiele różnorodnych spraw, na które nie zawsze znają odpowiedź. Pomyłki, szczególnie te w początkowych miesiącach pracy są oczywiście zrozumiałe. Są jednak rzeczy, których recepcjonista nigdy nie powinien robić.

Pierwszy grzech, który może popełnić recepcjonistka hotelu to podchodzenie zbyt luźno do swoich obowiązków. Często idzie za tym mało kulturalne odzywanie się do klientów. Jest to niedopuszczalne szczególnie w hotelach, które nastawione są na klienta biznesowego. W takich miejscach szczególnie trzeba zwracać uwagę na detale. Recepcjonistka nie może pojawiać się za recepcją w nieformalnym stroju, czy też bez odpowiedniej fryzury. Jej wizerunek oraz zachowanie często stają się wizytówką hotelu.

Recepcjonistka hotelu nie może też sobie pozwolić na nieuwagę w zakresie zarządzania dokumentami. Wiele z nich zawiera poufne dane osobowe gości, które pod żadnym pozorem nie mogą wydostać się poza recepcję. Recepcjonistka musi więc naprawdę dobrze dbać o to, aby nikt nieupoważniony nie dostał do nich dostępu. W skrajnych przypadkach hotel może mieć nawet w związku z tym konsekwencje prawne.

2 Comments
  • Avatar dla Sylwia
    Sylwia
    Posted 2 lutego 2022 12:14 0Likes

    Na pewno powinna umieć zachować dyskrecję.

Napisz komentarz