Praca na recepcji to często pierwsza praca młodych osób, które chcą sobie dorobić na studiach. Najczęściej podejmują ją osoby, które studiują kierunki związane z hotelarstwem lub turystyką. Jednak ogłoszenia o pracę na recepcji kierowane są nie tylko do osób ze znajomością zawodu. Często dostają ją ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z hotelarstwem.

Jak się ubiegać o taką pracę?

Żeby dostać pracę na recepcji, trzeba najpierw zapoznać się z ogłoszeniami dostępnymi w sieci. W pierwszej kolejności warto zajrzeć na ogólne strony z ogłoszeniami, ale również bezpośrednio na strony hotelowe. Szczególnie jeśli myśli się o pracy w niewielkim, niesieciowym hotelu, trzeba wziąć pod uwagę, że oferty pracy mogą nie być dostępne na ogólnych stronach z ogłoszeniami. Można ich natomiast szukać na bardziej lokalnych stronach z anonsami lub nawet w lokalnej prasie.

Żeby zacząć pracę jako recepcjonista trzeba wykazać się odpowiednimi umiejętnościami. Często są one dużo ważniejsze od doświadczenia. Duże hotele sieciowe najczęściej i tak od zera przygotowują recepcjonistów, aby utrzymać standard obsługi w różnych obiektach. W takich hotelach ma się szansę na awans oraz konkurencyjne zarobki, jednak wymagania w stosunku do pracowników są znacznie wyższe. O pracę taką trudno na przykład bez komunikatywnej znajomości języka obcego.

Napisz komentarz