Recepcjonistka to zawód, który wykonuje bardzo wiele osób. To dlatego, że osoba na takim stanowisku potrzebna jest w większości firm usługowych. Często pracę taką podejmują studenci lub inne młode osoby bez większego doświadczenia. Z drugiej strony są obiekty, które wymagają bardzo wiele od recepcji i nie przyjmują nikogo bez doświadczenia w branży. Wiedząc to, gdzie najlepiej jest szukać pracy na recepcji?

Jeśli jeszcze nie mamy doświadczenia, lepiej spróbować swoich sił w prywatnych firmach. Zwykle nie mają one aż tyle oczekiwań, co korporacje. Wynagrodzenie w takich miejscach jest trochę niższe, jednak i czas oczekiwania na zdobycie pracy znacząco się skraca. To powoduje, że czas poszukiwania zatrudnienia staje się krótszy. Osoby, które chcą zdobyć pierwsze doświadczenia, zdecydowanie powinny pomyśleć o ogłoszeniach z mniejszymi wymaganiami.

Oczywiście im większe mamy doświadczenie oraz kompetencje, tym większa szansa, że dostaniemy lepiej płatną pracę. Kartą przetargową w wielu miejscach pracy jest znajomość języka. Zaawansowane kompetencje w tej dziedzinie powodują, że można poszukiwać zatrudnienia nawet za granicą. Jeśli nie marzy nam się emigracja, świetnym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do jakiegoś hotelu sieciowego. Zwykle duże sieci mają znacznie lepsze warunki finansowe oraz gwarantują możliwość rozwoju.

3 Comments
 • Avatar dla DARIA
  DARIA
  Posted 13 listopada 2020 21:40 0Likes

  W internecie jest bardzo dużo ofert pracy na stanowisku recepcjonistki

 • Avatar dla Monia
  Monia
  Posted 21 września 2021 15:05 0Likes

  We wszystkich większych firmach przeważnie szukają kogoś do recepcji.

Napisz komentarz