Profesjonalne oblicze osoby witającej gości hotelowych – recepcjonistki – ma ogromne znaczenie dla powodzenia firmy. Osoba taka nie tylko zajmuje się kwestiami administracyjnymi związanymi z zameldowaniem nowego gościa, ale również stanowi swoistą wizytówkę hotelu. To z jej wyglądem i zachowaniem wielu gości utożsamia hotel jako całość, często zapominając o takich kwestiach jak piękne wnętrza czy pachnąca pościel, jeśli zachowanie lub wygląd osoby na recepcji było niewłaściwe.

Recepcjonistka powinna ubierać się schludnie i czysto. W jej stroju nie ma miejsca na wygniecioną koszulę, spraną spódnicę czy plamę na kołnierzyku. Osoba taka powinna pamiętać, że to ona odpowiada za całe pierwsze wrażenie, jakie klient wynosi z hotelu i w skrajnych przypadkach może nawet stanowić przyczynę opuszczenia hotelu przez gościa. W tej pracy warto postawić na eleganckie, stonowane kolory, ołówkowe spódnice oraz dopasowane koszule. Trzeba również pamiętać, że jest to praca w dużej mierze stojąca, zatem wysokie obcasy mogą nie być dobrym pomysłem.

Bardzo istotną kwestią w stroju recepcjonistki jest to, aby nie był on wyzywający. Duży dekolt lub spódnica mini może co prawda spotkać się z entuzjazmem niektórych hotelowych gości, jednak dla większości będzie to niesmaczne i nieakceptowalne, a także będzie wywoływać złe skojarzenia. Niektóre miejsca pracy oferują specjalne uniformy, jednak jeśli Twój pracodawca nie zapewnia stroju służbowego – pamiętaj, aby ubierać się schludnie i z gustem.

4 Comments
 • Avatar dla basia
  basia
  Posted 27 sierpnia 2020 15:10 0Likes

  pracodawca bardzo często zapewnia strój służbowy

 • Avatar dla Monia
  Monia
  Posted 4 września 2020 13:04 1Likes

  Mój pracodawca nie daje stroju służbowego ani dodatkowych funduszy reprezentacyjnych

 • Avatar dla roma56
  roma56
  Posted 10 września 2020 15:31 0Likes

  Warto postawić na stonowane kolory i klasyczny krój

 • Avatar dla Ala
  Ala
  Posted 10 listopada 2020 20:46 0Likes

  najczęściej w firmie obowiązuje określony dress code

Napisz komentarz