Rozmowa kwalifikacyjna to sytuacja stresująca i warto zniwelować negatywne skutki takich emocji. Pomocne może okazać się prawidłowe przygotowanie. Przyszłe recepcjonistki muszą przede wszystkim pamiętać o eleganckim i schludnym stroju. W związku z tym, że ich praca jest reprezentacyjna – prezencja musi być nienaganna. Mimo tego, że obecnie odchodzi się od białych koszul na rozmowach rekrutacyjnych – w tym przypadku będzie ona jak najbardziej pożądana.

Kandydatka na recepcjonistkę musi być również przygotowana na to, że rozmowa odbędzie się w języku angielskim – biegła znajomość tego języka jest nieodzowna w przypadku obsługi gości zagranicznych. Nie wolno również zapomnieć o uśmiechu – w pracy będzie konieczny.

Pracodawcy często pytają o znajomość aktualnie obowiązujących przepisów w zakresie danych osobowych, warto więc poszukać informacji na ten temat. Mogą również wcielić się w rolę problematycznego klienta i poprosić nas o prezentację prawidłowej reakcji. Pamiętajmy wówczas o zachowaniu standardów kultury osobistej i spokojnego tembru głosu – dla pracodawcy na rozmowie ważniejsza od strony merytorycznej, będzie nasza umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych i odporność na stres.

Przed rozmową trzeba również prześledzić informacje na temat hotelu (m.in. ilość gwiazdek i co oznaczają, czyli na jakiej zasadzie są przyznawane) oraz zapoznać się z obecnie wykorzystywanymi programami komputerowymi do obsługi recepcji.

Napisz komentarz