Recepcjonistka w hotelu ma często dużo więcej zadań do wykonania, niż może się pozornie wydawać. Znalezienie odpowiedniej osoby na takie stanowisko często nie jest więc łatwe. Stosunkowo niskie zarobki powodują, że w branży pojawia się wiele osób, które nie do końca sprawdzają się w tym charakterze.

Jakie błędy najczęściej popełniają recepcjonistki oraz czego na pewno nie powinno się robić, kiedy pracuje się w takim charakterze?

Pierwszym grzechem, który niekiedy popełniają recepcjonistki, szczególnie w okresie wakacyjnym, jest nieformalny wygląd. Jest on nie do przyjęcia nawet w sytuacji, kiedy pracuje się w typowo wakacyjnym hotelu. Elegancki oraz profesjonalny strój to sposób na okazanie szacunku do gości. Jego brak powoduje dezorientację wśród gości. Największym grzechem jest to w hotelach nastawionych stricte na klienta biznesowego.

Kolejny grzech, który zdarza się popełniać recepcjonistkom to nieodpowiedni stosunek do gości. Nawet gorszy dzień nie upoważnia pracowników do tego, aby luźno traktowali swoją pracę. Muszą niekiedy zmusić się do uśmiechu oraz pozytywnego podejścia. Nie mogą również nadmiernie spoufalać się z klientami. Najlepszą postawą jest grzeczna uprzejmość oraz gotowość do niesienia pomocy zawsze wtedy, kiedy klient jej potrzebuje. Lekceważąca postawa oraz patrzenie z góry jest natomiast zdecydowanie nie na miejscu.

1 Comment
  • Avatar dla pati
    pati
    Posted 4 listopada 2020 20:06 0Likes

    nie do przyjęcia jest niegrzeczne zachowanie

Napisz komentarz