Recepcjonistka to osoba, która pracuje w hotelach, motelach, pensjonatach, schroniskach, ośrodkach wypoczynkowych, salonach SPA, salonach kosmetycznych, gabinetach lekarskich, przychodniach i wielu innych miejscach. Jej zadaniem jest efektywny kontakt z klientami i gośćmi, zapewniający jak najwyższy standard świadczonych usług.

Do zadań recepcjonistki należy rezerwacja noclegów, wizyt i zabiegów, a także dbanie o korespondencję, prowadzenie rozmów telefonicznych z osobami zainteresowanymi usługami danej placówki oraz udzielaniem im niezbędnych informacji.

Co więcej, w przypadku hoteli i innych ośrodków wypoczynkowych, recepcjonistki, recepcjonistka Kalisz, zajmują się obsługą i zameldowaniem gości, wydawaniem kluczy, naliczaniem opłat i wystawianiem faktur i rachunków. Jako, że zawód ten nierozerwalnie związany jest z kontaktem z innymi ludźmi, recepcjonistka musi być osobą otwartą, cechować się wysoką kulturą osobistą, uczciwością i łatwością w nawiązywaniu kontaktów. Powinna być życzliwa i otwarta oraz z uśmiechem podchodzić do każdego gościa. Ważnym elementem profilu zawodowego recepcjonistki jest cierpliwość oraz umiejętność pracy własnej.

W ofertach pracy skierowanych do recepcjonistek najczęściej pojawiającymi się wymaganiami są: doświadczenie na podobnym stanowisku, bardzo dobra znajomość języka angielskiego, wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów, odpowiednie cechy charakteru oraz znajomość pakietu biurowego MS Office.

Napisz komentarz