Poszukując zatrudnienia w zawodzie recepcjonistki we Włocławku swoje działania rozpoczęłam od dokładnego przestudiowania opisu i informacji na temat tego stanowiska pracy. Jak udało mi się dowiedzieć, zawód recepcjonistki w zależności od miejsca jego wykonywania może obejmować różny zakres obowiązków. Ogólnie rzecz ujmując, recepcjonista jest osobą zatrudnioną w firmie, hotelu lub ośrodku wypoczynkowym, odpowiedzialną za kontakt z gośćmi i klientami. Do najważniejszych zadań recepcjonisty należą:

  • przyjmowanie zgłoszeń rezerwacji pokoi w danym okresie,
  • udzielanie informacji dotyczących możliwości wynajmu, cen i warunków zakwaterowania,
  • wybieranie najwłaściwszej oferty dopasowanej do wymagań i oczekiwań gości,
  • zajmowanie się administracyjną stroną zakwaterowania (zameldowanie gości, przyjmowanie opłat i wystawianie rachunków, wydawanie kluczy).

Najważniejszym zadaniem recepcjonisty, recepcjonistka Włocławek, jest dbanie o komfort gości podczas pobytu w hotelu lub ośrodku wypoczynkowym, co wiąże się z przyjmowaniem zamówień na budzenie, śniadania i wynajem samochodów, a także udzielaniem informacji turystycznej i dbaniem o uzupełnianie podstawowych artykułów gwarantowanych przez hotel, takich jak papier toaletowy czy mydło. Bardzo często zadaniem recepcjonistki jest przyjmowanie i przekazywanie wiadomości pozostawionych dla gości hotelu. Mniej przyjemnym obowiązkiem jest przyjmowanie skarg niezadowolonych klientów oraz bieżącym rozwiązywaniem problemów zaistniałych w ośrodku.

Napisz komentarz