Wysokość zarobków recepcjonistki w dużej mierze zależy od miejsca zatrudnienia, rangi lokalu oraz miasta, w którym dany hotel, ośrodek lub przychodnia się znajduje. Z reguły, większe luksusowe hotele płacą dużo więcej niż małe, rodzinne pensjonaty i ośrodki wczasowe. Miesięczna pensja w zawodzie recepcjonistki waha się od 1600zł brutto do 3000zł.

Jako osoba, która w zawodzie recepcjonistki w Tychach przepracowała 7 lat wiem, że bardzo często wysokość zarobków uzależniona jest także od charakteru właściciela. Zawsze warto być miłym dla swojego pracodawcy, choć nie należy przesadzać. Codzienne podlizywanie może zostać odebrane bardzo negatywnie, jednak okazjonalny komplement i miły uśmiech mogą wywołać odwrotną reakcję.

W ciągu swojej siedmioletniej kariery recepcjonistki, recepcjonistka Tychy, pracowałam w 4 różnych hotelach – dwóch małych i dwóch dużych. Moja miesięczna pensja, wraz ze zwiększaniem się wielkości hotelu, zwiększaniem jego standardu i zmniejszaniem odległości od centrum miasta, sukcesywnie wzrastała. Gdy zaczynałam swoją przygodę na recepcji, moja miesięczna pensja wynosiła nie więcej niż 1300 zł netto miesięcznie. Teraz zarabiam ponad dwa tysiące i jestem z tego faktu bardzo zadowolona!

Napisz komentarz