Większość osób zapytana o profil zawodowy oraz obowiązki recepcjonistki bez problemu potrafi wskazać najważniejsze elementy pracy na recepcji. Wiąże się to z faktem, że każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu korzystał z usług recepcji – czy to na wyjeździe służbowym, na wakacjach, czy podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Recepcjonistki zatrudniane są wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba obsługi gości lub klientów, recepcjonistka Bielsko-Biała.

Do głównych zadań recepcjonistki należą przede wszystkim: obsługa linii telefonicznej i korespondencji, udzielanie rzetelnych informacji, meldowanie gości, przydzielanie wolnych pokoi oraz przyjmowanie rezerwacji, prowadzenie rachunków związanych z pobytem gości oraz zarządzeniem stanem wolnych pokoi. Ponadto, obowiązkiem recepcjonistki jest także obsługa biura oraz zaradzanie problemom zgłaszanym przez gości. Ogólnie rzecz ujmując, praca recepcjonistki polega na świadczeniu i sprzedaży usług w różnych placówkach, np. w hotelu, pensjonacie, motelu czy gabinecie.

Recepcjonistką w Bielsku-Białej może zostać osoba, która ukończyła odpowiednią szkołę pomaturalną, związaną z tym kierunkiem lub ma ukończone studia wyższe na kierunku administracji, turystyki i rekreacji bądź hotelarstwa. Od recepcjonistki wymaga się znajomości języka angielskiego, otwartości, dobrej organizacji pracy, cierpliwości i uprzejmości.

Napisz komentarz