Elementem profilu zawodowego idealnego recepcjonisty o którym każdy wie, lecz nie każdy mówi, jest odpowiednia prezencja, wygląd i urok osobisty, recepcjonista Opole. Jak pokazują badania, profesjonalny wygląd recepcjonisty w oczach gości i klientów świadczy o profesjonalizmie całego hotelu czy innej placówki zatrudniającej recepcjonistów.

Od danego hotelu zależy jaki rodzaj stroju i wyglądu jest tolerowany u osoby pracującej na recepcji. W większości placówek elementem obowiązkowym jest garnitur w przypadku mężczyzn oraz eleganckie spodnie (lub spódnica) i koszulowa bluzka w przypadku pań. U recepcjonistów preferuje się krótko obcięte włosy, których długość nie powinna się nam jednak kojarzyć z rygorem wojskowego życia. Panie mogą posiadać dowolnie wybrane przez siebie fryzury, przy czym muszą być one dopasowane do rodzaju wykonywanej pracy. Warkoczyki czy kucyki z różowymi gumkami raczej nie znajdą uznania ani w oczach gości, ani w oczach pracodawcy.

Inaczej, gdy charakter danego ośrodka wypoczynkowego jest z góry określony. W domu wypoczynkowym wystylizowanym na dom Draculi warto, by recepcjoniści swoim wyglądem wkomponowywali się w klimat całego wystroju. Nie muszą mieć pełnego makijażu wampira, jednak czarna peleryna czy krwistoczerwona pomadka do ust może wywrzeć na gościach bardzo pozytywne wrażenie. Mając do czynienia z nadmorskim kurortem utrzymanym w stylu przepięknej Prowansji, recepcjonistki mogą być ubrane w espadryle i kwieciste spódnice, a recepcjoniści w przynoszące na myśl lato koszule. Wszystko zależy od charakteru hotelu i inwencji twórczej właściciela. Nie da się ukryć, że w pewnych przypadkach ciekawie wyglądający recepcjoniści mogą stanowić pozytywną atrakcję, w innych – niepasujący element.

Napisz komentarz