Praca na recepcji to jedna z opcji zatrudnienia, którą wybierają studenci. Nie należy do bardzo wymagających, a potrafi być bardzo rozwijająca. Nie jest jednak łatwo dostać ją bez doświadczenia. Początki zawsze są trudne, ale jest kilka sposobów, żeby zwiększyć szansę na zainteresowanie swoją kandydaturą. Jakie tricki polecają bardziej doświadczone recepcjonistki?

Jeśli chcesz pracować jako recepcjonistka, ale nie masz doświadczenia, musisz dobrze zastanowić się, jakie posiadasz kompetencje, które mogłyby zainteresować Twojego pracodawcę. Największe szanse mają te dziewczyny, które dobrze władają językami obcymi. W hotelach najczęściej pojawiają się goście z zagranicy, którzy nie potrafią powiedzieć nawet słowa po polsku. Zdarza się również, że angielski jest im obcy. Dlatego też osoby mówiące w mniej popularnych językach, takich jak chociażby niemiecki, hiszpański czy francuski, zdecydowanie zyskują w oczach rekruterów.

Dziewczyny bez doświadczenia powinny też zastanowić się dwa razy, zanim zaaplikują do bardzo znanych sieci hoteli. Jeśli zależy Ci na czasie, dużo lepszym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie do mniejszego hotelu prywatnego, w którym oczekiwania co do doświadczenia oraz znajomości obsługi gości są niższe. Często niższe jest jednak również wynagrodzenie. Trudno też liczyć na szkolenia oraz możliwość awansu. Może być to jednak dobry wpis do CV, który w przyszłości zaprocentuje zatrudnieniem w hotelu w wyższym standardzie.

Napisz komentarz