Praca na recepcji to jeden z popularnych sposobów młodych ludzi na zarabianie na studiach. Często jest pierwszym krokiem do kariery w branży hotelarskiej. Jest to praca rozwojowa, szczególnie jeśli pracodawcą jest bardziej prestiżowa firma. Aby jednak dostać taką pracę, trzeba wykazać się odpowiednimi predyspozycjami. Sprawdza je profesjonalnie prowadzona rozmowa kwalifikacyjna. Jakich pytań można się na niej spodziewać?

Zanim zaczniemy się zastanawiać nad odpowiedziami na pytania rekrutera, warto zadbać o inny aspekt. Jest nim wygląd zewnętrzny. Ma on ogromny wpływ na odbiór naszej osoby. Przyszła recepcjonistka powinna odpowiednio się prezentować. Swoją osobą reprezentuje ona hotel przed gośćmi. Dlatego też aparycja jest oceniana przez rekrutujących. Ważne jest jednak również przygotowanie merytoryczne. Dobrym sposobem na pozytywne zaprezentowanie się, jest próba przewidzenia, jakie pytania mogą paść w czasie rozmowy.

Ktoś, kto chce pracować na recepcji hotelu, musi świetnie orientować się w topografii miasta. Trzeba znać najważniejsze zabytki, ale również mniej turystyczne miejsca w pobliżu hotelu. Prawdopodobnie więc rekruter będzie pytał o to, jakie miejsca jest w stanie polecić recepcjonistka. Wśród popularnych pytań dla kandydatów pojawią się te o sposób zachowania się w sytuacjach typowych dla tej pracy, ale również tych nietypowych. Na rozmowie zapewne pojawią się również pytania o mocne strony, które świadczą, że kandydat jest odpowiednią osobą do pracy.

1 Comment
  • Avatar dla Ola
    Ola
    Posted 10 sierpnia 2021 14:29 0Likes

    jak każda inna rozmowa w sprawie pracy

Napisz komentarz