Legnica to niewielkie miasto, na którego terenie znajduje się parę miejsc, w których można znaleźć pracę na recepcji. Są to przede wszystkim hotele, motele i ośrodki wypoczynkowe, a także gabinety lekarskie i kosmetyczne. Jako, że od dawien dawna praca w charakterze recepcjonistki była dla mnie spełnieniem marzeń (zawsze chciałam pracować z klientem) po skończeniu szkoły policealnej na kierunku hotelarskim zaczęłam masowo wysyłać CV i listy motywacyjne jako odpowiedzi na ogłoszenia, które udało mi się znaleźć w Internecie, recepcjonistka Legnica.

Gdy po paru tygodniach wysyłania dokumentów aplikacyjnych nie zostałam zaproszona na ani jedną rozmowę, zaczęłam się martwić, że coś jest ze mną nie tak i nigdy nie znajdę pracy. Po dwóch miesiącach bezskutecznych poszukiwań stwierdziłam, że czas wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć chodzić po legnickich hotelach i rozdawać swoje CV. Jako taki sukces osiągnęłam już w pierwszym tygodniu, gdy właścicielka pewnego salonu kosmetycznego powiedziała, że bardzo przydałaby jej się pomoc w prowadzeniu salonu i umawianiu klientek. Miała dokładnie przeczytać mój życiorys i oddzwonić. Nie oddzwoniła. Czekałam ponad tydzień i w końcu, nie mając nic do stracenia, poszłam jeszcze raz do nieszczęsnego salonu kosmetycznego by zapytać dlaczego nie dostałam żadnej informacji od właścicielki. Jak się okazało, właścicielka dzwoniła do mnie nie raz i nie dwa by zaproponować mi stanowisko pracy, ale numer nie odpowiadał. Spojrzałam na swoje CV i dopiero wtedy zdałam sobie sprawę, że wpisując dane osobowe przez przypadek nacisnęłam nie ten klawisz i zamiast 0 wyszła 9. Byłam na siebie potwornie zła, ponieważ podejrzewałam, że właścicielka salonu kosmetycznego nie była jedyną osobą, która bezskutecznie próbowała się do mnie dodzwonić

Niestety, gdy mój telefon nie odpowiadał, właścicielka salonu postanowiła zatrudnić na moje miejsce kogoś innego. Przez swoją głupią pomyłkę przepadła mi taka szansa!

Napisz komentarz