Wiele osób zastanawia się, jak znaleźć naprawdę dobrą recepcjonistkę. Osoba na tym stanowisku z całą pewnością będzie miała ciągły kontakt z innymi ludźmi, musi więc być bardzo otwarta oraz miła. Recepcjonistka bardzo często powinna wykonywać wiele czynności jednocześnie — właśnie dlatego w zawodzie tym przydaje się podzielność uwagi, a także dobra koordynacja ruchowa. O wiele częściej na tym stanowisku można spotkać kobietę niż mężczyznę.

Dobra recepcjonistka musi cechować się spokojem, asertywnością, stanowczością, a także musi być odporna na stresujące sytuacje, które w tym zawodzie mogą występować dość często. Znalezienie recepcjonistki, która będzie wykonywała swoje obowiązki starannie, wymaga czasu. Warto umówić kandydatkę na dzień próbny i ocenić jej podejście do wykonywania obowiązków. Już po pierwszej rozmowie można ocenić potencjalną recepcjonistkę – musi być ona serdeczna i uśmiechnięta.

W zawodzie recepcjonistki bardzo ważne jest również to, aby osoba na tym stanowisku dobrze komunikowała się w języku angielskim. Pracodawca z pewnością doceni tę umiejętność. Recepcjonistka powinna również sprawnie obsługiwać wszystkich gości, jeżeli pracuje na przykład w obiekcie hotelowym. W tym przypadku będzie ona odpowiedzialna także za dokonywanie rezerwacji oraz obsługiwanie centrali telefonicznej.

Napisz komentarz