Chcesz zostać recepcjonistką? To wbrew pozorom bardzo istotne stanowisko, na którym nie każdy może się odnaleźć. Chociaż ten zawód kojarzy się ze studentami studiów zaocznych, próbującymi dorobić do budżetu, tak naprawdę w niektórych miejscach zatrudnia się wykwalifikowane, doświadczone osoby. Chodzi między innymi o recepcje luksusowych hoteli czy prywatnych centrów medycznych, związanych chociażby z medycyną estetyczną.

Pracownik recepcji, pracujący w hotelu czy w klubie fitness ma bardzo długą listę istotnych obowiązków. Przede wszystkim powinien on zajmować się gośćmi, czyli klientami i zadbać o ich potrzeby. Powinien również udzielać wszystkich istotnych informacji, których oczekuje osoba odwiedzająca lokal czy miejsce noclegowe. To recepcjonistka kieruje gości do ich pokoju i dba o ich komfort. Niektóre recepcje dla wygody klientów są otwarte przez całą dobę.

Dlatego warto się nastawić na to, że nie jest to zbyt łatwy zawód. Recepcjonistka potrzebuje również cierpliwości do odwiedzających. Musi również umiejętnie obsługiwać komputer i pakiet MS Office czy programy recepcyjne. Również kompetencje miękkie będą dodatkowym plusem w oczach przyszłego pracodawcy. W końcu praca na recepcji wiąże się z ciągłą komunikacją z innymi ludźmi, będącymi w różnych, nie zawsze dobrych humorach.

Napisz komentarz