Starszy asystent

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 136478

Warunki pracy

Zakres zadań

  • prowadzi i monitoruje terminarze spotkań dyrektora komórki organizacyjnej i jego zastępców oraz przekazuje komunikaty i ustalenia
  • obsługuje korespondencję i dokumentację, m.in. przygotowuje dokumenty do podpisu, ewidencjonuje i rozdziela zadekretowaną korespondencję, sporządza projekty pism/ odpowiedzi na korespondencję
  • obsługuje interesantów i udziela informacji oraz organizuje spotkania dla Departamentu i członków Kierownictwa
  • prowadzi wskazane sprawy osobowe pracowników, m.in. prowadzi zbiorczy plan urlopów
  • zapewnia zaopatrzenie w prasę, materiały biurowe i artykuły spożywcze na potrzeby Departamentu
  • archiwizuje i przekazuje akta spraw do archiwum w celu zapewnienia właściwego obiegu dokumentów w Departamencie
  • prowadzi ewidencję zamówień publicznych Departamentu z zakresu IT dla celów sprawozdawczychudziela informacji na wnioski i zapytania (w tym o udostępnienie informacji publicznych).

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie obsługi sekretarskiej
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej w zakresie dotyczącym kompetencji dyrektora generalnego urzędu
  • Znajomość zadań i struktury organizacyjnej Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej
  • Znajomość przepisów kancelaryjnych i archiwalnych
  • Umiejętność obsługi komputera (m.in. MS Office, platformy wideokonferencyjne)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Niepracowanie lub niepełnienie służby zawodowej w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów ( Dz. U z 2023 r. poz. 342, 497 i 1195), ani niebycie ich współpracownikiem – dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe